Працюючи весільним фотографом в Києві та в інших містах України я бачила багато різних весіль та ситуацій на них – чи все проходить плавно, чи в метушні,чи враховані всі нюанси, чи багато недоліків, які з'являться у день весілля, чи задоволені гості , а головне - чи задоволені наречений з нареченою...?
Мене, як професійного фотографа, часто запитують з приводу різних нюансів при проведенні весільного дня: "У якій черговості планувати день? Чи потрібно знімати збори? Де і в який час краще зробити фотосесію? Коли починати банкет? Якими атрибутами краще та гарніше розбавити весілля? Чи варто робити фотокнигу?" і багато іншого.
На першій зустрічі з клієнтами ми обговорюємо всі питання, що цікавлять, і я даю необхідні поради. На деякі запитання намагатимусь дати відповіді нижче.
Збори нареченого та нареченої
Весілля - це урочистість двох людей, що люблять один одного, це їхній день і вони вибирають зручний для себе таймінг весільного дня. Але на запитання: "Чи варто знімати збори нареченої та нареченої?", я завжди відповім "Так!" і ось чому.
Збори – особлива частина весільного дня. Наречений має можливість не поспішаючи зібратися, підготуватися, зробити фотосесію з друзями і, звичайно ж, з батьками. Для нареченої - це дуже зворушливий момент, початок дня, якого вона чекала і бажала, день, коли вона буде у центрі уваги весь день і має бути найгарнішою, такою, якою вона себе уявляла.
При зйомці зборів весільний фотограф і відеограф знімають багато деталей: букет, прикраси, взуття, обручки, сукня, костюм, момент одягання сукні, нанесення макіяжу, емоції нареченої та її подружок, батьків, коли вони бачать свою доньку у весільному вбранні, мамині очі, коли вона бачить свого сина в ролі нареченого, та багато іншого. Це незабутні почуття, які я, як весільний фотограф, завжди раджу зберігти у весільних фото та відео.
Де ж краще проводити збори?
Звичайно ж у місці, де Вам затишно та комфортно, але не варто забувати, що це місце має бути ще й гарним для весільної фото- та відеозйомки. Збори можна робити та знімати вдома, у готелі, у фотостудії чи орендованій квартирі, будинку. Мені, як фотографу, подобається зйомка зборів у готелі, тому що там немає непотрібної метушні, все розмірено за часом, не заважають гості та родичі. Плюс – готелі, зазвичай, добре виглядають, у них можна провести першу зустріч нареченого та нареченої, частково їхню спільну фотосесію, а після весілля приїхати на ніч у вже знятий та оплачений номер.
Що стосується першої зустрічі нареченого та нареченої на весіллі, то в готелі вона виглядає дуже добре (якщо звісно ж перша зустріч не запланована прям на церемонії). Вона проходить у більш інтимній обстановці, без зайвих очей, без шуму гостей і родичів, коли наречений чекає наречену, а вона неквапом підходить до нього... його захоплені очі... Або коли наречена чекає нареченого, він підходить, обіймає її і цілує... Це дуже мило і чудово! Тому приділіть зборам нареченої та нареченого належну увагу.
Весільна фотосесія
Весільна церемонія – це апогей весілля! Це той момент, коли створюється нова сім'я. Тому не важливо виїзна церемонія або класичний розпис у РАЦСі - всі деталі потрібно зняти. Дуже добре виглядають весільні церемонії організовані весільними організаторами, декораторами та флористами.
Весільна фотосесія та весільна відеозйомка у вигляді прогулянки молодят займає близько 2-х годин, за цей час пара не встигає втомитися, а фотограф та відеограф отримують необхідний матеріал для віддачі у вигляді фотознімків та весільного кліпу.
Весільну фотосесію та відеозйомку можна провести на природі, в студії, в саду, що орендується, віллі, парку або в будь-якому місці на Ваш смак і задум. Краще проводити в другій половині дня (особливо влітку), коли сонце менш яскраве, а також провести зйомку на заході сонця, приділивши цьому буквально 20 хвилин, при цьому будуть відмінні кадри.
Таймінг весільного дня
Таймінг весілля - це правильний та зручний розподіл часу весільного дня. Нижче наведено приклад правильного таймінгу, яким я хочу поділитися з Вами та який допоможе Вам збалансувати час на весіллі.
10.00 – 11.00 – збори нареченого. Зйомка нареченого з батьками та друзями.
10.00 – 12.00 – збори нареченої. Зйомка та відеозйомку окремо нареченої, певні постановочні моменти.
12.00 – 12.30 – фотозйомка нареченої з батьками, з подружками у номері готелю чи будинку. Але, будь ласка, не забувайте, що для того, щоб фотографії зі зборів були як з картинки, приміщення так само повинно мати відповідний вигляд.
12.30 – 13.00 – перша зустріч молодят.
13.00 – 15.00 – фотосесія молодят у готелі та на природі (у зв'язку з поганими погодними умовами фотосесію так само можна провести, наприклад, у фотостудії, ресторані, музеї, тощо).
15.30 – 16.00 – весільна церемонія (виїзна або у РАЦСі).
16.00 – 16.30 – фотосесія з родичами та гостями.
16.30 – 23.00 – банкет.
Влітку з 18.30 до 19.00 можна провести невеличку фото- та відеозйомку пари на заході сонця (наприклад, після першого столу).
Весільні поради
- перед весіллям варто постаратися добре виспатися
- нареченій варто заздалегідь придбати маленький лак для волосся і ще кілька шпильок і про всяк випадок покласти їх у сумочку подружці, мамі, сестрі
- для виїзної церемонії важливо вибрати хорошого церемоніймейстера, який не тільки добре проведе церемонію, а й врахує нюанси по розстановці весільної арки (краще спиною до сонця), столика для розпису, щоб він не закривали арку, розсадки гостей, проходу до арки та інше
- свідків на весіллі краще розташовувати трохи осторонь весільної арки, щоб при весільній зйомці вони не потрапляли в кадр з нареченим, якщо там не потрібні по сюжету церемонії (під весільною аркою мають бути лише наречені!)
- нареченому та нареченій потрібно виходити до весільної арки не поспішаючи. Так само, нареченій краще йти повільно, щоб не зачепитися за весільну сукню, і намагатися дивитися вперед, а не під ноги
- для нареченого візьміть запасну бутоньєрку або побережіть до розпису основну, щоб вона виглядала свіжою, тому що при весільній фотосесії або зйомці весільного відео її дуже легко пом'яти або зламати
- коли наречена одягає обручку нареченому, їй краще віддати свій букет дружці або покласти на столик, щоб не закривати їм свої руки та руки нареченого
- гостей на весіллі не варто возити за собою весь день, тому що вони дуже стомлюються і створюють певний дискомфорт для молодят, якщо присутні на їхній весільній фотосесії, вони їх бентежать і не дають розслабитися і повністю розкритися на весільних фото і показати свої емоції під час зйомки весільного відео
Весільні фотокниги
Коли весілля пройшло і молодята з нетерпінням чекають на свої весільні фотографії та весільне відео, дуже приємним моментом виявляється отримання фотографій у друкованому вигляді, а особливо у вигляді весільної фотокниги.
Весільна фотокнига – це цілий світ! Це реальний спогад про прекрасний і щасливий день, до якого можна доторкнутися, погортати і переглянути, фотокнига чудово доповнить Ваші сімейні реліквії. Її будь-якої миті можна відкрити і згадати день весілля. Це набагато приємніше, ніж просто фотографії в електронному вигляді.
Любіть свої спогади, адже, коли вони приємні, до них хочеться повертатися знову і знову.
Ми завжди раді співпраці! Звертайтеся за телефонами:
+38 (066) 612 57 82
+38 (066) 86 25 398
Весільна фотозйомка Київ - весільний фотограф Марія Ковальчук.